درباره ما

درباره تد

تد یک سازمان غیرانتفاعی است که در جهت گسترش ایده های ارزشمند اختصاص یافته است، که این هدف اغلب از طریق سخنرانی های کوتاه (18 دقیقه یا کمتر) توسط متفکران و پیشگامان بدست می آید. تد در سال 1984 بعنوان یک کنفرانس در زمینه همگرایی تکنولوژی، سرگرمی و طراحی شروع شد، و امروزه تقریباً همه موضوعات از علوم پایه تا تجارت و بحران های جهانی را شامل می شود و بیش از صد زبان مختلف در سرتاسر کره زمین اجرا می شود. بسیاری از این سخنرانی ها در قالب کنفرانس های تد، شامل گردهمایی سالیانه تد در ونکوور، بعلاوه تدزنان، تدسالن های صمیمی و هزاران رویداد مستقل تدکس در سرتاسر جهان می باشد. ویدئوهای این سخنرانی ها بصورت رایگان بر روی سایت TED.com و دیگر پلتفرم ها قابل دسترس می باشد.

تد یک انجمن جهانی می باشد، که از حضور کلیه افراد، در گروه های مختلف و فرهنگ های متفاوت علاقه مند به درک عمیق تری از جهان، استقبال می کند. تد عمیقا معتقد به قدرت ایده ها در تغییر نگرش ها، زندگی و در نهایت جهان می باشد.


درباره تدکس

در مسیر گسترش ایده ها، تدکس یک برنامه منطقه ای شامل رویدادهای مستقل است که جامعه بومی را گردهم می آورد تا تجربه ای شبیه رویداد تد را تجربه کنند. در یک رویداد تدکس، ویدئوهای سخنرانی تد و سخنرانان زنده با هم ادغام میگردند تا جرقه مباحث و ارتباطات عمیق میان یک گروه محلی ایجاد شود. این رویدادهای مستقل و محلی با برند تدکس (TEDx) معرفی می شوند که ایکس (x) = برگزاری مستقل رویداد تد می باشد. اگرچه رویدادهای تدکس بصورت فردی و مستقل برگزار می گردد ( البته با قوانین و دستورالعمل های مشخص)، اما کنفرانس های تد یک راهنمای جامع برای برنامه های تدکس می باشد. رویدادهای تدکس شامل سخنرانی زنده و سخنرانی های ضبط شده تد می باشد که بصورت مستقل و تحت لیسانس صادره از طرف تد برگزار می گردد.


درباره تدکس بلادشاپور

تدکس بلادشاپور یک رویداد مستقل تد می باشد که در بافت تاریخی بلادشاپور واقع در شهر دهدشت، استان کهگیلویه و بویراحمد (ک.ب) برگزار می گردد. همچون سایر رویدادهای تدکس در سرتاسر دنیا، تدکس بلادشاپور در جهت تشویق جامعه از طریق قدرت گسترش ایده های ارزشمند عمل خواهد کرد. ما نه تنها سعی خواهیم کرد که جامعه محلی را تحت تاثیر قرار دهیم، بلکه تلاش خواهیم کرد که جامعه جهانی را از طریق 37 میلیون مشترکین کانال یوتیوب سخنرانیهای تدکس در سرتاسر کشورهای جهان تحت تاثیر قرار دهیم. تدکس بلادشاپور توسط گروهی از جوانان بسیار مشتاق در استان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد شده است که آرزوی آنها خلق روش نوین اندیشیدن و القای تغیرات مثبت در جامعه بعنوان خروجی تدکس بلادشاپور می باشد. این رویداد سعی دارد افراد از گروههای مختلف سنی، جنسی، مذهبی، سیاسی، فرهنگی و غیره را جهت توسعه جامعه گرد هم آورد. تدکس بلادشاپور یک رویداد سالیانه می باشد که سعی دارد برای سال های طولانی برگزار گردد و اولین رویداد آن در اوایل سال 2023 خواهد بود. موضوع رویدادها بر اساس عوامل تاثیرگذار بر جامعه انتخاب خواهند شد. موضوع انتخابی در این مرحله "نگرش خلاق" می باشد. موضوع رویداد به باور عمیق اعضای تیم وابسته است که معتقدند برای بروز هرگونه تغییر در سطح جامعه بایستی مسائل مربوط به ندانستن، یادگیری مجدد و روش نوین اندیشیدن بکارگرفته شود.